Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzare societate taxi cu licienta
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzare societate taxi cu licienta

Detin o societate s.r.l am ca obiect de activitate transport in regim taxi cu licienta.Pot sa vand societatea cu tot cu licienta.Am voie sa vand licienta cu tot cu societate?
Va rog poate sa-mi dea si mie cineva un raspuns?Va rog din tot sufletu.

pituna a scris:

Detin o societate s.r.l am ca obiect de activitate transport in regim taxi cu licienta.Pot sa vand societatea cu tot cu licienta.Am voie sa vand licienta cu tot cu societate?

Daca vindeti firma, iar firma are licenta taxi, asta inseamna ca ""vindeti"" si licenta de taxi.
Eu as vrea sa fie totul legal. Este legal ?
Este foarte legal.
In ce oras vreti sa vindeti firma si licenta de taxi ?
Practic dumneavoastra o sa cesionati partile sociale unei alte persoane, ca sa iesiti mai ieftin din punct de vedere fiscal.
Costinel Burca, Contabil