Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Blocare conturi
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Blocare conturi

Bună seara. Soțul meu a lucrat la o firmă care i-a pus la dispoziție mașină pentru deplasare. A primit două amenzi pe care firma a spus că le va plăti, ceea ce nu s-a întâmplat. Acum lucrează în afară ,a trimis bani pe două conturi pe care le are la diferite bănci. Prima bancă i-a luat o sumă de bani din cont cealaltă i-a blocat contul. Ambele în aceeași lună. Este normal?
Da, este normal. Pe fiecare din conturi are poprire, iar banca are dispozitie sa popreasca in orice moment orice suma de bani intra, pana la acoperirea intregii creante.