avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Stergere date -GDPR-din banca
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Stergere date -GDPR-din banca

Bună ziua,
As dori sa știu dacă este posibila ștergerea sau măcar restricționarea datelor mele personale conform GDPR ,de la o banca la care contul meu a fost închis și datoria stinsa ,deoarece azi am primit un email informativ cu titlu "Detalii despre prelucrarea datelor personale" ceea ce demonstrează ca datele mele sunt încă stocate și prelucrate.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 09:40, 25 Mai 2018
După părerea mea datele trebuie sterse daca nu va mai dati acordul...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cont deschis la brd, neutilizat de ani de zile - datorii adaugate fara informarea clientului C oana C oana Buna seara, Am un cont deschis la BRD din 2016 printr-o companie la care am lucrat. In acelasi an a incetat contractul de munca cu acea companie si se pare ... (vezi toată discuția)
Gdpr se aplica si pentru datele stocate in urma donarii de sange? lucian_c lucian_c Buna ziua, Din motive personale (suspiciuni ca anumite informatii au fost divulgate unor terte parti) doresc sa imi retrag informatiile personale stocate la ... (vezi toată discuția)
Sms cu reclame, folosirea datelor personale fara consimtamantul meu Sonnelion Sonnelion Buna ziua. Am primit astazi un SMS legat de niste pisici de vanzare. Am trimis SMS inapoi sa intreb cine este persoana si am primit mesaj automat \"Pentru ... (vezi toată discuția)