Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Acord colectiv loc de parcare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Acord colectiv loc de parcare

Am cumpărat un apartament într-un complex rezidențial. Separat am achiziționat doua locuri de parcare (prețul lor a intrat în prețul apartamentului), când am semnat la notar dezvoltatorul a zis ca pt locurile de parcare și spatiile pt depozitare se va semna un acord colectiv la notar după ce se muta toți locatarii. Am făcut și o procura prin care îl deleg pe dezvoltator sa semneze în numele meu. Cum pot sa vad dacă acel acord notarial s-a semnat? Dezvoltatorul nu ne răspunde
Notificati oficial dezvoltatorul cu obligatia comunicarii stadiului acordului colectiv sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta