Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Loc de parcare inchiriat - proprietarul nu imi da acces
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Loc de parcare inchiriat - proprietarul nu imi da acces

Buna seara!

Am inchiriat un apartament cu loc de parcare subteran.
Proprietarul apartamentului, care este si dezvoltatorul complexului rezidential, amana sa imi predea telecomanda de la poarta de acces in parcare fara o explicatie clara, desi au trecut peste 20 de zile de la semnarea contractului.
Ce pot face?
Nu va ramine decit sa contactati un avocat, daca ziceti ca in contract e specificat si acel loc de parcare. Macar pentru o notificare avocatiala.
Puttei notfica oficial dezvoltatorul prin document autentificat inclusiv la birou notarial prin care sa solicitati dezvoltatorul sa se achite de obligatia contractual asumata-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta unde puteti solicita inclusiv daune pentru imposibilitate folosinta loc parcare