Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul luna iulie 2009
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul luna iulie 2009

Buna ziua.
Ma numesc Marius, sunt din Botosani, in aceasta vara am lucrat pentru o firma din Bucuresti (sau cel putin asa cred eu) ca agent de paza la un cazinou in Botosani. Va rog sa imi dati un sfat cum sa procez pentru a-mi recupera salariul pe luna iulie 2009. Eu am muncit din data de 22.06.2009 si ultima zi (noapte) de munca a fost 11.08.2009, din partea firmei am primit bani in 2 transe respectiv la sfarsitul lunii iunie si ce-a de a 2-a la inceputul lunii octobmrie. Dupa calculele mele mai am de primit bani pentru luna iulie, bani pe care ar fi trebuit primiti cu mult timp in urma. Societatea la care am fost angajat este Regent Security Prahova SRL cu sediul in Bucuresti, str. Aura Buzescu, nr. 5, sector 2, telefon 021.2509928, telefon dispecerat 0762200333. Cum sa procedez?
Drpturile salariale neacordate se prescriu in 3 ani. Puteti solicita salariul neprimit in instanta, cu cerere la Tribunalul de domiciliu, sectia litigii de munca. Aceste cauze sunt scutite de taxe judiciare de timbru.
Doar asa cred ca primesc banii am sunat de nenumarate ori la ei, am trimis faxuri dar nimic. Multumesc frumos.