Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de comodat

Buna ziua!

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Daca s-a incheiat un contract de comodat pe o perioada de 5 ani,iar comodantul doreste sa inceteze acest contract dupa 4 ani,desi comodatorul nu este de acord,se va putea incheia acest contract fara a se ajunge in instanta?

Va multumesc!
Cititi cu atentie clauzele din contract.Uitati-va la capitolul "ÎNCETAREA CONTRACTULUI".

Verificati conditiile privind incetarea contractului.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat