avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 782 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de comodat

Buna ziua!

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Daca s-a incheiat un contract de comodat pe o perioada de 5 ani,iar comodantul doreste sa inceteze acest contract dupa 4 ani,desi comodatorul nu este de acord,se va putea incheia acest contract fara a se ajunge in instanta?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA" , Avocat 20:24, 31 Octombrie 2009
Cititi cu atentie clauzele din contract.Uitati-va la capitolul "ÎNCETAREA CONTRACTULUI".


Verificati conditiile privind incetarea contractului.
Ultima modificare: Sâmbătă, 31 Octombrie 2009
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apartament in comodat si incetarea lui licutza licutza Buna ziua. Am dat apartamentul proprietate unei rude indepartate prin comodat inregistrat la notar. Intre timp ruda s-a dovedit a fi de rea credinta ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat walidlondon0105 walidlondon0105 salutare la toata lumea am facut cu o persoana fizica un contract de comodat pe perioada de 5 ani sa ami desfasor activitatea de producerea betonului celular ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract zzzzzz zzzzzz In urma cu 8 ani am incheiat un contract de vanzare-cumparare cu bunicii mei, cu clauza de intretinere si m am transformat intr o servitoare. Vreau sa desfac ... (vezi toată discuția)