Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... poprire pe salariul
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

poprire pe salariul

am pierdut un proces cu o vecina pentru teava de gaze, si trebuie sa platesc 3000 lei cheltuieli de judecata. Nu am fost instiintata in scris sau verbal , dar m-am trezit cu poprire pe salariu. Poprirea este 3000+ 470 onorariul executorului + 2200 obligatia de a face. Mentionez ca eu am contactat o firma cu care am mutat instalatia de gaze si am desfiintat-o pe cea veche. Ce pot face in cazul acesta sa nu mai platesc cei 2200 pentru obligatia de a face? Va multumesc!
In incheierea de sedinta din procesul pe care l-ati pierdut, in hotarare se mentioneaza obligatia dvs. de a plati cheltuielile de judecata si suma privitoare la obligatia de a face.
Nu ati respectat hotararea instantei si partea care a castigat procesul s-a adresat executorului judecatoresc care a mers la firma unde lucrati, cu hoatararea judecatoreasca si s-a dispus poprirea pe salariu. De poprire v-a informat angajatorul prin fluturasul de salariu.
Va trebui sa platiti intreaga suma altfel nu se va stinge poprirea pe salariu.