Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bunurile PFA in caz de partaj / divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bunurile PFA in caz de partaj / divort

Intra sub incidenta partajului bunurile dobandite pe un pfa si banii din contul unei pfa?
PFA = Persoana Fizica Autorizata sa desfasoare o anumita activitate. Din punctul meu de vedere, bunurile cumparate pe PFA nu intra in masa bunurilor supuse partajului la dovort deoarece, conf art. 31 Codul familiei nu sunt bunuri comune, ci bunuri proprii ale fiecarui sot:
c) bunurile de uz personal si cele destinate exercitarii profesiei unuia dintre soti;
Buna seara,
Astept si alte opinii.
Multumesc