Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... blocare carte funciara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

blocare carte funciara

Buna ziua, doresc sa cumpar un teren al carui proprietar nu este roman si nici nu este acum in tara.Din aceasta cauza, alta forula de a-l face sa nu mai caute cumparator a fost aceea de a ii vira in cont o suma ca avans pt achizitionarea terenului din str...localitatea...am scris la observatii.Eu urmeaza sa am suma totala in urma vanzarii unei mosteniri, ceea ce stia ,,urma sa il anunt sa vina la acte in acel moment.Doar ca..el vine curand ignorand aceasta intelegere verbala. Intrebarea mea este cum procedez ,nu vreau sa pierd terenul,doar ca banii imi intra in cont cam in 14-20 zile. Ar trebui sa ne vedem marti la un notar ales de el.
poll1, utilizator
Analizati oportunitatea incheierii de antecontract de vanzare sau promisiune bilaterala vanzare bun imobil-in cuprinsul caruia consemnati clauze privitoare la termenul final de plata