Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in specialitatea studiilor superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in specialitatea studiilor superioare

Buna ziua.Incepand din anul 2009, de cand am terminat facultatea de Științe economice, sunt încadrată la locul de munca pe o funcție cu cod COR 421110, desi angajatorul a solicitat studii superioare.Pentru a ma angaja în altă parte am nevoie de vechime în specialitatea studiilor superioare economice.Se poate considera aceasta perioada drept vechime în specialitatea studiilor superioare economice având în vedere ca,codul COR mentionat nu presupune studii superioare?Multumesc
oanasele, utilizator
Nu se poate considera acea perioada drept vechime în specialitatea studiilor superioare economice .

Trebuia sa va modifice functia ,astfel incat pentru postul respectiv sa fie necesare studii superioare economice.