avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pot redacta singura recursul si apoi modifica?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pot redacta singura recursul si apoi modifica?

Am o intrebare: pot redacta singura recurs catre ICCJ si apoi sa il modific inainte de primul termen sau chiar la cateva zile de la depunere?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: StefaniaEmerson , utilizator 19:05, 4 Iunie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Teoretic Da dar nu intelegem ce recurs veti promova catre ICCJ avand in vedere ca ati plasat intrebarea la rubrica drept Civil, MOSTENIRI!
va sfatuiesc sa solicitati ajutorul unui avocat astfel incat sa nu formulati o cerere catre o instanta necompetenta.
Inca un amanunt, caile de atac se depun la instanta la care s-a pronuntat sentinta atacata.
Recurs pe clauze abuzive. E in civil, nu? Da, multumesc. Inteleg ca e si complicatia naibii cu recursurile astea, trebuie facute cumva altfel le resping, nu?
Se poate dupa depunere modifica?
Ultima modificare: Luni, 4 Iunie 2018
StefaniaEmerson, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura in instanta, etape de urmat, cai de atac john99 john99 Buna ziua, Am citit cateva din discutiile de pe asest forum, dar pentru a fi sigur va rog sa imi spuneti care ar fi urmatorii pasi, in cazul meu. Am un ... (vezi toată discuția)
Proceduri cedo marinica71 marinica71 am o hotarare definitiva si irevocabila la iccj intr un proces civil de stabilire a succesiunii unde mi s au incalcat mai multe drepturi.pot face o sesizare la ... (vezi toată discuția)
Recuperare creante salariale Statescu Statescu Buna seara! Conform Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară, republicată, Secţia comercială a ICCJ soluţionează, în raport cu competenţa ... (vezi toată discuția)