Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pot redacta singura recursul si apoi modifica?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pot redacta singura recursul si apoi modifica?

Am o intrebare: pot redacta singura recurs catre ICCJ si apoi sa il modific inainte de primul termen sau chiar la cateva zile de la depunere?

Multumesc.
Buna ziua,
Teoretic Da dar nu intelegem ce recurs veti promova catre ICCJ avand in vedere ca ati plasat intrebarea la rubrica drept Civil, MOSTENIRI!
va sfatuiesc sa solicitati ajutorul unui avocat astfel incat sa nu formulati o cerere catre o instanta necompetenta.
Inca un amanunt, caile de atac se depun la instanta la care s-a pronuntat sentinta atacata.
Recurs pe clauze abuzive. E in civil, nu? Da, multumesc. Inteleg ca e si complicatia naibii cu recursurile astea, trebuie facute cumva altfel le resping, nu?
Se poate dupa depunere modifica?
StefaniaEmerson, utilizator