avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1102 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumpărat loc de garaj sub bloc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumpărat loc de garaj sub bloc

Am cumpărat in blocul unde locuiesc 2 locuri de garaj in total sunt 3 locuri unul îl deține un alt vecin , mai sunt discuții între locatari ca unul altu sa bage câte ceva in garaj blocul are 12 apartamente iar sub bloc garajele nu sunt despărțire sunt intabulare 3 locuri , este o USA pe care se intra in garaj și cheia este la cei doi proprietari care au locurile cumparate ,in diviziune este in cota de 2,7%
Ceilalți proprietari de apartamente au dreptul la depozitare în garaj?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 00:02, 6 Iunie 2018
Garajul este parte comuna
Conform dispozitii in vigoare partea comuna din imobilul de locuit in comun poate fi utilizata exclusiv de catre proprietari numai cu acordul vecinilor ,al asociatiei de proprietari-prin incheierea de contract de inchiriere
Este de sub bloc dar am act de vânzare cumpărare e intabulat
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca detuneti document de achizitie locuri de parcare concret identificate,aveti dreptul sa solicitati celorlalati locatari sa asigure accesul la acestea
Ceilalți proprietari de apartamente au dreptul la depozitare în garaj?

Normele ISU nu permit depozitarea de bunuri personale cu risc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in 2020 am cumpărat un apartament situat la etajul ... Laura Homneac Laura Homneac Buna ziua, In 2020 am cumpărat un apartament situat la etajul 5 al unui bloc. La cumpărare, proprietarul era plecat în străinătate, vânzarea s-a ... (vezi toată discuția)
Bloc- usi montate care nu respecta regulamentul isu locatar_abuzat locatar_abuzat Buna ziua, In blocul in care locuiesc vecinii au instalat pe holul comun inca o usa. La fiecare etaj este o astfel de usa, care sa protejeze \"mai bine\" ... (vezi toată discuția)
Accesul in spatiile comune technoir technoir buna ziua! doresc sa intreb ceva in speranta ca cineva ma va lamuri si pe mine...locuiesc intr-un bloc format din 3 scari care are la subsol un garaj care se ... (vezi toată discuția)