avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dovada permis
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dovada permis

Am permisul suspendat dar am drept de conducere pana la finalul procesului am primit o hartie la parchet in care imi spune ca pot circula si cu acea hartie trebuie sa ma duc sa imi scrie dovada dar nu stiu unde sa ma duc la politia sau la drpciv?
Cel mai recent răspuns: , 14:26, 6 Iunie 2018
Politia Rutiera inregistreaza in sistem aceste dovezi provizorii de circulatie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis suspendat Cristina Vasile Cristina Vasile Va rog sa-mi spuneti cum se procedeaza in situatia in care mi s-a suspendat permisul de conducere (pe nedrept), iar eu nu sunt de acord cu constatarea ... (vezi toată discuția)
Dovada provizorie. conducere in afara tarii Cristianna Cristianna Buna ziua!Se poate circula in strainatate cu dovada provizorie?Banuiesc ca nu,dar vreau sa stiu daca exista o solutie pentru astfel de probleme.Se poate face ... (vezi toată discuția)
Numere provizorii expirate guliotu guliotu in dec 2008 am fost oprit de un echipaj al politie rutiere pentru depasirea limitei legale de viteza dar aveam si numerele provizorii expirate cu o zi in ... (vezi toată discuția)