avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 650 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... returnare suma bani pe concediu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

returnare suma bani pe concediu

daca firma privata de salubritate la care lucrez isi va reduce aria de colectare si implicit se va reduce personalul, daca pe mine ma va da in somaj va trebui sa returnez suma de bani care am primit-o si prima de concediu tinind cont ca am efectuat concediul integral pe anul in curs
Cel mai recent răspuns: sicoe florin sorin , utilizator 12:34, 9 Iunie 2018
Se va returna suma de bani proportionala cu zilele de CO efectuate in plus.
Ultima modificare: Miercuri, 6 Iunie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca firma reduce activitatea sicoe florin sorin sicoe florin sorin daca firma la care lucrez,o firma privata de salubritate,isi reduce aria de colectare a deseurilor inplicit si personalul angajat si ii da in somaj,eu care am ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna andcry andcry lucrez cu C.I.M din luna martie intr-o societate comerciala.In luna septembrie am intrat in concediu de odihna, n-i s-a spus ca la cei care nu au 1 an lucrat ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna marin18 marin18 Buna ziua, La firma la care sunt angajat, s-a stabilit ca fiecare angajat sa-si ia concediul de odihna intr-o anume perioada. In perioada respectiva, eu vin ... (vezi toată discuția)