avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract intre doua persoane fizice
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract intre doua persoane fizice

Buna ziua !
Am de facut ceva reparatii la casa. As vrea sa angajez doi muncitori - dar sa nu stau cu frica in san ca ma paraste vreun vecin la ITM ...
Deci, ce fel de contract pot incheia - eu (ca si persoana fizica) cu o alta persoana fizica ? Am inteles ca ar trebui si un diriginte de santier ...
Multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: carmen.balan1967@yahoo.com , utilizator 15:54, 7 Iunie 2018
Se poate incheia un contract individual de munca , in aceleasi conditii ca si o persoana juridica.

Nicio casa nu mai poate fi construita fara angajarea unui diriginte de santier .
www.avocatnet.ro/content/art...
Si intocmesti pontaj, stat plata ..... si cu plata e cam complicat - in cazul in care o faci tu, ca si persoana fizica-angajator. Recunosc faptul ca sunt intr o ceata ...
Se vor efectua toate formalitatile ca si pentru o societate comerciala.
Da .. multumesc foarte mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Regie proprie in constructii Mikiro24 Mikiro24 Buna ziua, Va rog frumos sa-mi spuneti cum se defineste termenul de Regie Propie in Constructii? Daca o constructie este construita in regie propie mai este ... (vezi toată discuția)
Contract intre doua persoane fizice typesse typesse Buna ziua. Urmeaza sa incep constructia unei case in regim propriu si as dori sa stiu cum se procedeaza sa intocmim un contract intre mine ca persoana fizica ... (vezi toată discuția)
Constructie acoperis in regie propie MARIA MONSALVETE MARIA MONSALVETE Buna seara. Doresc sa construiesc acoperis la o casa in regie propie. Sunt propietarul casei , am toate documentele la zi ( plan, proiect, ... (vezi toată discuția)