Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract intre doua persoane fizice
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract intre doua persoane fizice

Buna ziua !
Am de facut ceva reparatii la casa. As vrea sa angajez doi muncitori - dar sa nu stau cu frica in san ca ma paraste vreun vecin la ITM ...
Deci, ce fel de contract pot incheia - eu (ca si persoana fizica) cu o alta persoana fizica ? Am inteles ca ar trebui si un diriginte de santier ...
Multumesc mult.
Se poate incheia un contract individual de munca , in aceleasi conditii ca si o persoana juridica.

Nicio casa nu mai poate fi construita fara angajarea unui diriginte de santier .
www.avocatnet.ro/content/art...
Si intocmesti pontaj, stat plata ..... si cu plata e cam complicat - in cazul in care o faci tu, ca si persoana fizica-angajator. Recunosc faptul ca sunt intr o ceata ...
Se vor efectua toate formalitatile ca si pentru o societate comerciala.
Da .. multumesc foarte mult.