Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Înregistrare amenzi circulatie pt o persoană care ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Înregistrare amenzi circulatie pt o persoană care are domiciliul la o adresa unde nu este ea proprietar

Buna ziua,
Dacă am luat in spatiu proprietate personală, o rudă, deci respectiva ruda are domiciliul la adresa unde eu sunt proprietar, si aceasta primește amenzi, de circulație sau altceva, dar nu le plătește, inseamna ca respectivele amenzi le voi regăsi atunci când voi plati impozitul pe locuinta, aceeasi locuită unde ruda mea are domiciliul?
Dar dacă respectivă ruda are doar viza de flotant la adresa mai sus menționată?
Multumesc pentru amabilitate!
Legal,amenzile de circulatie sunt consemnate in documente in care sunt precizate concret datele de identificare CNP contravenient
Daca persoana in discutie detine domiciliul la adresa dv,amenzile acesteia vor fi inregistrate pe rolul dv fiscal