Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Decizia nr. 8/2018 ÎCCJ s-a publicat in monitorul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Decizia nr. 8/2018 ÎCCJ s-a publicat in monitorul oficial

Decizia nr. 8/2018, ÎCCJ sa publicat in monitorul oficial
Manuela Rășină, administrator
Si oricum mai mult incurca pe cei care contesta in instanta procesele verbale caci pana la aceasta decizie unele instante sanctionau cu nulitatea absoluta iar altele cu nulitatea relativa.
De acum, toate instantele vor anula procesul verbal doar daca cel care contesta face dovada ca i s-a produs o vătămare care nu poate fi înlăturată decât prin anularea măsurii luate prin procesul verbal de contraventie.
ContSters82289, utilizator
la ce se refera a se face dovada ca i s-a produs o vătămare care nu poate fi înlăturată decât prin anularea măsurii luate prin procesul verbal de contraventie.