avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 420 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Zilier cu venituri conform Legii 416
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Zilier cu venituri conform Legii 416

O persoana care beneficiaza de venituri conform Legii 416 poate lucra ca, zilier fara sa-i fie afectat venitul din ajutor social?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: industrialprocespaper , utilizator 16:17, 13 Iunie 2018
In prezent, cumularea ajutorului social cu veniturile realizate ca si zilier nu este posibila.
Adica , o persoana care beneficiaza de ajutor social daca lucreaza ca , zilier pierde ajutorul?
In prezent, da ... pentru viitor , mai vedem.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare medicala ninasave ninasave Sotul meu beneficiaza de ajutor social . Eu nu lucrez nu am surse de vanit si nici ajutor social . La casa de sanatate mi s-a apus ca nu pot fi coasigurata la ... (vezi toată discuția)
Zilieri - alte venituri Danyella_tm Danyella_tm Buna ziua, O persoana care are un venit lunar gen bursa sociala, ajutor somaj, pensie urmas, bursa scolara, etc., poate presta o activitatea temporara ca ... (vezi toată discuția)
Ajutor de somaj 500 lei hg 119/2014 retromusculo retromusculo Buna ziua Pot beneficia de pe urma HG 119/2014 in calitate de proprietar al unui imobil inchiriat cu contract inregistrat daca nu am alte venituri decat cele ... (vezi toată discuția)