Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Zilier cu venituri conform Legii 416
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Zilier cu venituri conform Legii 416

O persoana care beneficiaza de venituri conform Legii 416 poate lucra ca, zilier fara sa-i fie afectat venitul din ajutor social?

Multumesc
In prezent, cumularea ajutorului social cu veniturile realizate ca si zilier nu este posibila.
Adica , o persoana care beneficiaza de ajutor social daca lucreaza ca , zilier pierde ajutorul?
In prezent, da ... pentru viitor , mai vedem.
Multumesc!