Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Atribuții - U,A.T.
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Atribuții - U,A.T.

Bună seara!
Într-un U.A.T. , competența de a se ocupa de "fondul funciar", excluzând aici litigiile pe rolul instanțelor, aparține, în general, secretarului instituției sau consilierului juridic?
Daca vorbim de cererile de reconstituire a dreptului de proprietate, in baza HG 890/2005 competenta o are comisia locala de fond funciar.