Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Proiectant-întârziere întocmire documentație
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Proiectant-întârziere întocmire documentație

Deși am plătit din apr. 2017 toată suma (pt. care am o chitanță de mână!) pt. întocmirea unei documentații simple de transformare a unui spațiu de locuit în spațiu comercial, proiectantul mă duce cu vorba, ba chiar îmi mai cere și bani în plus! Cui mă pot adresa, înafară de justiție, pt. a-l determina să rezolve ptoblema? Poliție, Protecția Consumatorilor, arhitectul care-i verifică documentația, arhitectului-șef al județului?
Detineti contract prestari servicii in care sa fie asumat termen prezentare documentatie?
Initial notificati oficial proiectantul cu obligatia prezentarii documentatiei sub sanctiunea obligarii la plta a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta