Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Comunicare prin email ca si clauza contractuala
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Comunicare prin email ca si clauza contractuala

Buna ziua,
doresc sa stiu daca este acceptat ca baza legala pentru emiterea de facturi un contract cadru in care se specifica ca fiecare comanda in parte se va face in baza unei comunicari prin email in 3 pasi: cerere de oferta punctuala din partea clientului, trimiterea inapoi a unei oferte din partea prestatorului si respectiv acceptarea acesteia de catre client.

Ca sa sumarizez intrebarea: comunicarile pe email sunt acceptate pe post de fisa de comanda si deviz lucrare?

Este vorba de un contract cadru pe termen nedefinit de prestari servicii de programare.
Da, se poate.
Multumesc pentru raspuns.

In cazul unui control cum se procedeaza? Trebuie sa dau acces la email agentilor de control sau ajunge un print cu mailurile in cauza?
Va listati dumneavoastra mailurile in cauza.
Va multumesc.