Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabil cu drept de semnătură
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabil cu drept de semnătură

Salutare! Un prieten care deține o firmă mi-a cerut ajutorul și nu știu cum să îi răspund. Dacă acesta nu are facultate și urmează un curs de contabilitate poate să o țină în cadrul firmei lui? Are deja o facultate finisată și nu mai are rost să mai facă una. Știe cineva dacă urmează cursuri de contabilitate acreditate poate să-și țină singur contabilitatea cu drept de semnătură?
Trebuie neapărat să fie contabil șef sau poate fi și contabil? Ce examene trebuie să dau pentru a deveni membru CECCAR?
Da, trebuie sa aiba functia de: director economic sau contabil-şef.

Aveti aici detalii pt. profesia de expert contabil: [ link extern ]
Ioan Petru Butariu, Contabil
Vă mulțumesc mult pentru informații.