Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Actualizare cadastru
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Actualizare cadastru

Doresc sa cumpar o casa cu teren. Proprietarii au zis ca au actele in regula. Dar cand am mers la notar cu actele ca sa le pregateasca pentru a face contractul de vanzare-cumparare a zis ca nu le apare terenul intravilan la cartea funciara. A cerut actualizare de date in cartea funciara. Care este procedura si cat dureaza? De ce acte sunt nevoie?
Este neoie de adeverinta de la primarie (30 de zile calendaristice pentru emitere conform legii)
si documentatie cadastrala de actualizare )21 de zile lucratoare termen) + timpul necesar intocmirii documentatiei de catre un topograf.