Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Datorii la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Datorii la banca

Buna ziua. In cazul unui credit luat de la banca in urma cu vreo 11 ani si din lipsa de venit nu a fost returnat cand intervine prescriptia ? A fost si un proces si a fost dat dosarul unui executor in urma cu vreo 5 ani. Si nu stiu daca mai poate sa puna proprire pe bani, daca exista termenul de prescriptie. Alta intrebare ar fi : amenzile administrative care ajung la finante se prescriu ? Daca se prescriu , atunci se face prescriptia dupa ce exista un titlu executor si trec de ex. 5 ani ? Este valabil si la o datorie la primarie ( amenda politia locala ) ? Va multumesc din suflet pentru raspunsuri.
Nimic ? Nici un ajutor ? Trebuie sa platesc ceva ?

vladadrian2204 a scris:

Buna ziua. In cazul unui credit luat de la banca in urma cu vreo 11 ani si din lipsa de venit nu a fost returnat cand intervine prescriptia ? A fost si un proces si a fost dat dosarul unui executor in urma cu vreo 5 ani. Si nu stiu daca mai poate sa puna proprire pe bani, daca exista termenul de prescriptie. Alta intrebare ar fi : amenzile administrative care ajung la finante se prescriu ? Daca se prescriu , atunci se face prescriptia dupa ce exista un titlu executor si trec de ex. 5 ani ? Este valabil si la o datorie la primarie ( amenda politia locala ) ? Va multumesc din suflet pentru raspunsuri.

Salut du-te cu actele la un avocat și te lămurește ce si cum.
Actele trebuie văzute de un avocat. Aici pe forum sunt discutii teoretice. Un real ajutor il primiți de la cine vede actele