Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie comuna- parintele separat solicita certificat ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie comuna- parintele separat solicita certificat nastere legalizat copil

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca sunt in vreun risc dpdv legal in cazul in care nu doresc sa ii ofer tatalui copilului certifiatul copilului de nastere, pt a-si face dansul cate copii legalizate doreste dupa acesta.
Mentionez ca i-am trimis un scan de mari dimensiuni dupa certificat nastere copil, insa cere mai multe copii legalizate; chestiune cu care sunt mai putin de accord. Ma preocupa si despre ce ar putea face dansul cu aceste copii legalizate ale CN al copiluil.
Multumesc anticipat
Michaela2014, utilizator
Ma preocupa si despre ce ar putea face dansul cu aceste copii legalizate ale CN al copiluil.

Ce credeti ca ar putea face cu ele?
Exista oricand posibilitatea sa declare certificatul copilului pierdut si sa scoata altul.
E vorba de ambitie aici. Mergeti cu omul sa isi legalizeze certificatele pe banii lui si ati scapat de problema si complicatii.