Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... caut executor judecatoresc legea 290
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

caut executor judecatoresc legea 290

Ma intereseaza sa stiu cat dureaza si ce de acte am nevoie pt a executa o hotarare judecatoreasca -definitiva si irevocabila
Cat costa?
Multumesc
[ link extern ]
Cautati pe lista executorilor judecatoresti un executor din raza teritoriala in care doriti sa puneti in executare hotararea si solicitati-i detalii referitoare la onorariu si la alte cheltuieli de executare.
Se pleaca de la valoarea a ceea ce solicitati sa se execute! Depuneti o cerere de executare silita la acel birou din circumscriptia judecatoriei unde aveti domiciliul unde veti primi datele care va intereseaza!
Va multumesc de raspunsuri, as fi vrut sa stiu daca mai am vreo sansa cu dosarul acesta, deoarece hotararea judecatoreasca este data in 8 dec 2006.
Mai este timp pt a face aceste demersuri?
Eu am tot fost la ANPR - si ei mi-au spus ca mai am nevoie de ceva acte, eu le-am tot depus -in iunie a fost ultima completare pe care am depus-o la ANRP. Ieri am vorbit cu o cunostinta si i-am artat hotararea si mi-a spus ca e definitiva si irevocabila si ca se prescrie dupa 3 ani, ca cei de la ANRP tot cer acte ca sa treaca timpul si sa se prescrie.
Acum eu mai am o luna de zile la dispozitie pana expira hotararea, se mai poate face ceva?
multumec din suflet pt raspunsuri
Da, sunteti in termenul de prescriptie de 3 ani care se implineste pe 8 decembrie 2009! Domnule, mergeti la un birou executor judecatoresc pentru a pune in executare respectiva sentinta!
Pentru o rezolvare rapida si garantata 100% in 30 zile contactati-ma la email : avocatxxx@gmail.com