Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Risc maternal in somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Risc maternal in somaj

BUNA ZIUA ! Sunt insarcinata in 7 saptamani si somera as vrea sa stiu daca pot lua concediu medical mai exact risc maternal sau legat de sarcina pana cand voi lua cele 126 de zile cocediu de sarcina si lauzie ?
Concediu de risc maternal nu aveti cum sa luati daca sunteti in somaj ...
dar un concediu medical normal cu un cod de sarcina pot ?
Un concediu medical se poate lua in timpul somajului.