Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Raportare Biroul de credit fara acord scris
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Raportare Biroul de credit fara acord scris

Buna ziua
In urma cu 2 ani am facut o tampenie mare. Am luat un credit de 600 de lei de la un IFN pe internet. Spuneau ca este fara dobanda si comisioane daca returnezi banii in 10 zile. Cand am vrut sa returnez banii situl web nu a functionat. Nu puteam sa ma loghez in contul meu. Nu stiu daca a fost reavointa insa eu, gresit, asa am interpretat-o si m-am enervat.

Nu am mai platit creditul insa ifn-ul m-a raportat la biroul de credit.
Puteti sa imi dati o solutie pentru a putea cere sa dispara datele referitoare la acest credit din biroul de credit? Creditul fiind acordat online nu exista acord scris pentru raportarea la biroul de credit. Probabil ca au trimis un email insa este legal? Poate inlocui acordul meu scris un acord dat cumva online... fara ca eu sa semnez nimic?
Mide Ghe, utilizator
Raportarea e nula daca nu vi s-a adus la cunostinta si puteti face o solicitare de stergere la ei...
Raportarea este legala daca inainte de a fi raportat la Biroul de Credite ati fost informat in scris despre acest aspect
DenisRif, utilizator