Forum Discuţii juridice Executare silită pana cand pot plati taxa judiciara de timbru?
Discuție deschisă în Executare silită

pana cand pot plati taxa judiciara de timbru?

Buna ziua,
Am depus si eu o cerere de contestatie la executare , nu am platit decat 20 lei pentru ca nu am stiut cat trebuie sa platesc , stiind ca o sa-mi vina de la instanta o citatie cu suma de plata. Am primit acea citatie in care scrie ca in septembrie e procesul si sumele pe care le am de plata dar nu scrie pana cand trebuie sa le platesc. Pot face plata oricand pana la data procesului? Mesajul din citatie este urmatorul: " Cu mentiunea de a achita taxa judiciara de timbru de 117.74 lei pentru capatul principal de cerere, taxa judiciara de timbru de 50 lei pentru capatul de suspendare a executarii silite si 50 lei pentru capatul de cerere privind intoarcerea executarii silite, sub sanctiunea suspendarii acestora ca netimbrate , si recipsa de consemnare a cautiunii in cuamtum de 161,07 lei, sub sanctiunea respingerii cerererii de suspendare ca inadmisibila" . O alta intrebare este , din cei 117,74 lei scad cei 20 lei platiti inainte ?Multumesc anticipat.
Chestiuta, utilizator
Platiti pana la primul termen exact cat vi s-a comunicat fara sa scadeti cei 20 lei.