Forum Discuţii juridice Executare silită Dobanzi si penalizari Anaf
Discuție deschisă în Executare silită

Dobanzi si penalizari Anaf

Buna ziua.in urma succesiunii sotul meu a devenit unic propietar luand cu el si datoriile socrului la Anaf la care dobanzile sunt f mari.am primit acum o instiintare sa platesc in termen de 30 de zile,daca nu , va urma executarea silita.
Eu totusi,as fi dorit sa astept o aministie fiscala pt a scapa de dobanzi fiindca suma principala am platito.
Cum ma sfatuiti sa fac?
Este alegerea dvs. cum veti proceda, dar trebuie sa stiti ca zilnic se acumuleaza dobanzi si penalizari de intarziere (suma datorata creste).