Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cand se poate plati cass?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cand se poate plati cass?

Care este data de plata a unei asigurări medicale a unei persoane fara venit? Sau se poate plati indiferent de data?
george-neagu, moderator
Depuneti pana pe 15 iulie 2018 declaratia unica in care optati sa platiti cass pentru sase luni si sa fiti asigurata tot anul ca persoana fara venit si apoi aveti termen de plata 190 lei x 6 luni pana pe 15 decembrie 2018.
Am depus pe data de 26.06.2018 aceasta declarație. Si am plătit. Dar nu știam cum se procedează mai departe. Adica daca asigurarea este valabila doar pana pe data de 1 iulie sau este valabila pana pe 25.07.2018.