Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie

Astăzi am primit decizia de suspendare a plății indemnizatiei copilului cu o lună înainte de a împlini copilul 2 ani. Tatăl nu a făcut cerere pentru luna care i se cuvine....se .mai poate face ceva ca sa beneficieze tatăl de luna respectiva???si daca da se poate sa meargă în continuare la munca sau trebuie neaparat sa stea acasa??
Tatal poate intra in CCC sau poate merge in continuare la munca.