Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Primaria si MAI refuza sa aplice sanctiuni pe Legea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Primaria si MAI refuza sa aplice sanctiuni pe Legea 230/2007

Atat primaria cat si MAI refuza sa aplice sanctiuni pe Legea 230/2007. Am facut multe petitii si refuza pur si simplu. Primaria, de exemplu, trimite raspuns cu din legea 230 doar art. 56 alin. 1 aplica sanctiuni, in rest, nu au ei vreo treaba, sustin.

Din acest motiv, totul e ca la balamuc in bloc, o maxima debandada si proprietatea mea s-a naruit vizibil pentru ca administratorul nu face nimic ca stie ca nu pateste nimic si nici comitetul nu respecta vreo lege ca stie ca nu pateste nimic.
Nu doresc sa intru in penal cu ei ca plangerile penale nu au rezolvare.
In civil as vrea sa fac ceva sa imi dea daune, blocul a ajuns o mizerie si nu pot inchiria la pret bun, nici nu pot vinde. E bloc nou si in doar cativa ani s-a facut terci.
Ce ma sfatuiti, va rog ca as putea face?
Multumesc foarte mult.
In legea 230/2007 se specifica ce drepturi si obligatii exista pentru proprieatari si pentru asociatii, dar nu exista sanctiuni, si din acest motiv nici cei care sunt desemnati legal sa "vegheze" la aplicarea legii ...au manile legate