Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contractul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contractul de munca

buna seara am si eu o problema am lucrat la o firma din 2006 pana in ian 2009 am avut inregistrat corect orele de munca din feb 2009 patronul mi-a modificat contractul fara sa ma instiinteze ,fara sa semnez vreun act precum ca in loc de 160 ore pe luna voi fi incadrata cu 80 ore pe luna mentionez ca lucram 12 ore pe zi zilnic sambata 9 ore si duminica 6 ore . ce trebuie sa fac am aflat si eu cand am incercat sa imi depun actele ptr somaj multumesc pentru raspuns
Salariul il primeai pentru cele 80 de ore sau pentru norma zilnica efectuata? Nu ati observat pana acum sau a fost o intelegere cu angajatorul? Este bine de stiut.
ContSters42179, utilizator
Deoarece ati incetat actvitatea nu mai puteti decat sa dati in judecata pe angajator la Tribunalul din judetul unde aveti domiciliul sau resedinta. Fiind litigiu de munca nu platiti taxe.