avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Restituire bani propriti
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Restituire bani propriti

Buna ziua am o rugăminte la dv.Am avut o proprire la angajator,am terminat cu aceasta proprire iar la final s-au retras cu 500 de Ron în plus.Astăzi am trimis executorului un email sa vad cum pot recupera suma de bani si mi-a spus sa fac o cerere către bej de restituire suma de bani dar nu stiu exista cereri tip
Cel mai recent răspuns: Consuela Scarlat , Avocat 19:48, 2 Iulie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu exista o cerere tip
Mentionati in cerere datele dumneavoastra de identificare, numarul dosarul executional, suma pe care o solicitati si contul in care sa vi se vireze suma

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire salariu nevirata de angajator in contul bej mihaiclaudiugabriel mihaiclaudiugabriel Pe data de 05,01,2016 mi s-a infiintat o poprire pe o treime din salariu pe suma de 4697,43 RON . pe data de 04.02.2016 mi s-a infiintat o alta poprire de 1536 ... (vezi toată discuția)
Poprire 1/3 salariu ciprian202 ciprian202 Buna ziua Am avut o poprire de 1/3 din salariu la un credit din 2008,chiar daca poprirea mi-a venit in ianuarie 2015 dupa 7 ani, nu am mai cautat sa vad daca ... (vezi toată discuția)
Ajutor! executare silita tarif despagubire rovinieta iulian1986 iulian1986 O sa va prezint situatia mea pe scurt. In noiembrie 2012 am fost surprins fara rovinieta pe autostrada catre Bucuresti. Anul acesta in luna iunie ma trezesc ... (vezi toată discuția)