Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Este vechime in munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Este vechime in munca

Am 60 ani,pensionarde la 58(grupa 1 si 2 de munca)tot de atunci sint insotitor pt persoana cu handicap,cum si daca beneficiez de aceasta vechime? Multumesc.
Aveti incheiat contract individual de munca ?
Da
Atunci, munca prestata in baza acestui c.i.m. constituie vechime in munca.