Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... taxa timbru si incadrare fapta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

taxa timbru si incadrare fapta

Buna ziua,
As dori sa dau in judecata un service auto, dupa ce am platit anumite servicii, masina mea nu a functionat corespunzator. Am discutat pe whatsapp cu reprezentantul service-ului si detin conversatia, prin care spune ca imi va da inapoi banii. Doar ca, atunci cand m-am dus la el la service, dupa ce am stabilit in prealabil data si ora la care ma voi duce, acesta a refuzat sa imi dea banii, spunand ca s-a razgandit si imi va da o suma mai mica, adica 300 lei din 1200 lei apoi am fost dat afara din service. Am luat acei bani si vreau sa apelez la instanta pentru ca am fost la o sectie de politie si mi-au zis sa ii dau in judecata ca nu e de competenta lor.
Cat si unde pot plati taxa de timbru la suma de 900 lei si cum il pot actiona in instanta, multumesc!
Buna ziua,
Puteti sa va recuperati banii daca aveti chitanta/factura doveditoare ( plus probele de care ati vorbit si alte probe necesare) actionand in judecata pe reprezentantul service-ului, actiune in pretentii. Taxa de timbru este 68 lei.
nu a vrut sa imi dea factura, am discutii pe whatsapp in care spune ca nu imi da factura