Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ore suplimentare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ore suplimentare

Este obligatoriu sa prestezi ore suplimentare dacă nu sunt plătite?Se poate face diferențe între angajați unora să se plătească orele suplimentare și la alți nu ?
Munca suplimentara nu poate fi efectuata fara acordul salariatului, cu exceptia cazului de forta majora sau pentru lucrari urgente destinate prevenirii producerii unor accidente ori inlaturarii consecintelor unui accident.

Suna a discriminare o situatie de genul mentionat de dvs..... dar daca legea nu face distinctie , este posibil asa ceva.