Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Administrator vs CIC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Administrator vs CIC

Buna ziua, Detin un Srl la care sunt și administrator (împreună cu sotul) și angajată pe postul de contabil. Momentan sunt în CIC și am 2 intrebari:
1.am voie sa ridic dividende în timpul CIC?
2.in timpul CIC pot merge la punctul de lucru al firmei pt diferite verificări? (De ex sunt situații în care rămân singura în magazin pana au fetele pauza de masa)
Va mulțumesc anticipat!
1. Puteti ridica dividende in timpul CCC.

2. Daca nu v-ati suspendat si din calitatea de administrator pe durata CCC, puteti merge sa efectuati acele verificari.