Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... o suma de bani platita de un proprietar o repartizez ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

o suma de bani platita de un proprietar o repartizez pe coloana de apa?

Am descoperit un consum urias de apa la un apartament ne locuit. Comitetul executiv a hotarat sa plateasca apa la pretul din luna respectiva, cand am depistat consumul. Proprietarul a facut cerere si i s-a eliberat copie de pe toate listele de plata din anul cand a ramas ne locuit apartamentul, a facut o medie a pretului la mc de apa si i-a reiesit alt pret. A achitat metrii cubi care ii avea la pretul acesta calculat de proprietar iar eu vreau sa stiu daca procedez corect adica in luna in care acel proprietar a platit toata suma eu sa scad din factura de apa a lunii respective suma platita de el si restul sa o impart locatarilor. La noi pierderile se impart pe consum astfel in aceasta luna voi avea pret mult mai mic la apa. Este corect asa?
vreau un raspuns de la un specialist. Va rog.