Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Refuz incasare intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Refuz incasare intretinere

Administratorul refuza sa imi incaseze intretinerea curenta, conditionand cu plata restantelor la fondul de rulment si reparatii. ESTE LEGAL? Mentionez ca nu am avut si nu am restante la intretinere, iar la sumele aferente fondurilor sunt divergente de opinii care au produs refuzul meu de a le achita deocamdata.
Multumesc.
Intrebare: asociatia nu are cont bancar?
Acolo platiti ce vreti dumneavostra.

Si acum alta intrebare: din ce motive nu vreti sa platiti fondul de rulment?
Incercati sa-l platiti si veti fi mai relaxat !
Dr.Virgil Dan Amza, Evaluator
Incercati sa comunicati c/v intretinere pe adresa asociatiei sau in contul acesteia
Legal administratorul si price reprezentant al asociatiei de proprietari este obligat sa incaseze orice suma achitata de catre locatari in contul cotelor lunare de intretinere
Fondul de rulment este obligatoriu prevazut de dispozitiile in vigoare
Daca va asumati responsabilitatea sa nu achitati suma in termenul stabilit,riscati sa ajungeti sa fie aplicate disp art 49,50 si 51 L nr 230/2007