avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Drepturi de autor - nume marca - global
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Drepturi de autor - nume marca - global

Buna ziua,
Cum pot sa verific daca un nume de marca este inregistrat la nivel global?
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 01:10, 15 Iulie 2018
Nu există un serviciu global de verificare. Trebuie să accesați website-urile fiecarei țări în parte. UE are un oficiu centralizat , OHIM
Multumesc!
In treacat fie spus, drepturile de autor sunt alta mancare de peste decat marcile comerciale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Un drept de proprietate intelectualã poate fi deþinut de cãtre 2 sau mai multe entitãþi? Adrian1483 Adrian1483 Doua entitati - societati comerciale, sau o societate si o persoana fizica, sau alte tipuri de entitati cu personalitate juridica - pot detine ambele acelasi ... (vezi toată discuția)
Acuzat de concurenta neloiala, daca folosesti 2 cuvinte generale? ecompasiv ecompasiv Buna ziua, Sunt administratorul unei firme de servicii grafica si IT. Tocmai am fost apelat de un avocat care mi-a spus ca facem concurenta neloiala, ... (vezi toată discuția)
Drepturi ebook rl_lucian rl_lucian Buna ziua, Cu eforturi considerabile am reusit sa elaborez un ebook pe care as dori sa il comercializez prin intermediul internetului. Nu doresc ... (vezi toată discuția)