Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Drepturi de autor - nume marca - global
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Drepturi de autor - nume marca - global

Buna ziua,
Cum pot sa verific daca un nume de marca este inregistrat la nivel global?
Nu există un serviciu global de verificare. Trebuie să accesați website-urile fiecarei țări în parte. UE are un oficiu centralizat , OHIM
Multumesc!
In treacat fie spus, drepturile de autor sunt alta mancare de peste decat marcile comerciale.