Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... casatorie cu un marocan in spania
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

casatorie cu un marocan in spania

Buna ziua,eu sunt romanca am doi copii mici cu cetatean marocan care are doar pasaport marocan,stam de cateva zile in Spania si vrem sa ne casatorim,cum putem proceda?imi doresc tare mult sa ma casatoresc cu el!
Nu e vorba doar de copii... e vorba de familie. Asta va include si pe Dvs... si dacă nu aveți copii dacă va căsătoriți are dreptul la viza pentru reîntregirea familiei
am inca o intrebare,daca el are viza,cu o viza are dreptul sa calatoreasca in orice tara vrem,s-au o viza se cere specific pentru fiecare tara,adica daca dupa casatorie ambasada noastra ii da o viza putem merge oriunde cu acea viza?
Domnule avocat,va multumesc enorm pentru raspunsurile date.sa aveti o zi buna