Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare în România
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare în România

Buna ziua, sunt din Republica Moldova, am dublă cetățenie (moldovenească și română). În timpul studiilor am figurat cu buletin provizoriu cu reședința la căminul studențesc. Urmează să mă angajez și am următoarea situație:
- nu mai sunt studentă;
- viza de reședință la cămin expiră la 31,07,18
- cartea de identitate provizorie expiră la 30,09,18
- nu dețin buletin de identitate
- domiciliul îl am stabilit pe pașaport român ca fiind în Republica Moldova
Cum procedez în cazul în care trebuie să mă angajez? Care sunt actele de care am nevoie și procedura de obținere a lor?
Va trebui un act de identitate care sa dovedeasca domiciliul/resedinta in tara.