avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare în România
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare în România

Buna ziua, sunt din Republica Moldova, am dublă cetățenie (moldovenească și română). În timpul studiilor am figurat cu buletin provizoriu cu reședința la căminul studențesc. Urmează să mă angajez și am următoarea situație:
- nu mai sunt studentă;
- viza de reședință la cămin expiră la 31,07,18
- cartea de identitate provizorie expiră la 30,09,18
- nu dețin buletin de identitate
- domiciliul îl am stabilit pe pașaport român ca fiind în Republica Moldova
Cum procedez în cazul în care trebuie să mă angajez? Care sunt actele de care am nevoie și procedura de obținere a lor?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:46, 19 Iulie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va trebui un act de identitate care sa dovedeasca domiciliul/resedinta in tara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare cu carte de identitate provizorie misha7 misha7 Detin dubla cetatenie Republica Moldova si Romania. Domiciliul este in Republica Moldova. In Romania cu pasaportul mi-am facut carte de identitate provizorie ... (vezi toată discuția)
Luare in spatiu cetatean moldovean danikaxxfdyusb danikaxxfdyusb buna seara, am o nelamurire referitor la \\"luatul in spatiu\\" #-o problema e in felul urmator: eu sunt cetatean din R.Moldova dar am dobandit si cetatenia ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, sunt născută în r.moldova. dețin dubla cetățenie. ... AndairaM AndairaM Bună ziua, Sunt născută în R.Moldova. Dețin dubla cetățenie. Cartea de identitate cu viza de reședință în România expiră în 2024, Sunt nevoită ... (vezi toată discuția)