Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Reîntoarcerea în CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Reîntoarcerea în CCC

Buna ziua, am o întrebare, pot să mă întorc înapoi în ccc dacă am reluat activitatea la locul de munca?
Normele metodologice de aplicare a prevederilor Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 111/2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor,

Art. 12
....
(2) Acordarea indemnizatiei pentru cresterea copilului sau, dupa caz, a stimulentului de insertie se face la cererea scrisa a persoanei indreptatite, ori de cate ori aceasta solicita, cu respectarea conditiilor prevazute de ordonanta de urgenta.

In speta, puteti reveni in CCC.