Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Fondul de rulment achitat de chirias sau proprietar?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Fondul de rulment achitat de chirias sau proprietar?

stie cineva daca si unde anume(articol lege)se arata in cazul unui apartament cu chiriasi cine anume plateste fondul de rulment in situatia in care acesta se mareste?, daca plateste proprietarul apartamentului sau chiriasul?. multumesc anticipat.
Of Doamne, nu exista contract, nu locuiti acolo. nu aveti nici drepturi si nici obligatii, ca sa o spunem mai simplu.
Daca aveati contract de inchiriere aveati si drepturi si obligatii.
Ce "intelegere" nescrisa aveti cu proprietarul, ce ati stabilit ca veti plati dvs si ce va plati el?
Ce vreti sa spuneti prin "primesc banii pentru cheltuieli neprevazute"? De la cine si ce reprezinta aceste cheltuieli?
In cazul in care aveati contract de inchiriere acolo se prevad obligatiile fiecarei parti, ce plateste fiecare.
cyan, moderator