Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimb de noapte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimb de noapte

Este voie sa i se impună unui salariat sa lucreze doua saptamini consecutiv schimb de noapte cu repaus sâmbătă și duminică intre ele?Multumesc.
Nimeni nu poate fi obligat sa munceasca sau sa nu munceasca intr-un anumit loc de munca ori intr-o anumita profesie, oricare ar fi acestea.