Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Siguranța unei tranzacții online în UE
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Siguranța unei tranzacții online în UE

Bună ziua!
Doresc să achiziționez un produs de pe Internet, de la o companie finlandeză. Prețul este destul de mare, iar comanda este livrată spre sfârșitul lunii septembrie - produsul este realizat din momentul confirmării comenzii.
Ei mi-au oferit trei metode de plată: VISA, MasterCard și PayPal. Totodată, ei refuză să ofere posibilitatea de plată prin invoice/factură, aceasta fiind rezervată companiilor și celor care cumpără produse în masă.

Ce metodă mi-ar putea oferi nivelul maxim de siguranță? Nu sunt încă familiarizat cu toți termenii, de asta mi-e puțin cam greu să definesc 'siguranța' în termeni preciși.

Mulțumesc!
Toate sunt Ok.