Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Legea cainilor cu stapan
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Legea cainilor cu stapan

Buna ziua,
Detin un catel, rasa nepericuloasa , vaccinat , inregistrat, mocrocipat - toate la zi.
In parcul in care ne plimbam si ne jucam cu copii, este o duduie care plimba un bichon. Si careia nu ii place ca este latrata de catelul meu. Intr-adevar catelul meu cand o vede pe ea si bichonul parca ia foc. Evident ca il tin(lesa scurta+ham) ca sa nu mearga peste ea , dar cu toate astea zilnic imi iau injurii , blesteme , etc. In plus isi aduce catelul ft aproape de al meu doar ca sa provoace. Si dc cumva imi scapa si se duce peste ea si catel( desii nu musca, nici macar provocat - e testat !) si ii ciufuleste putin , tot eu sunt de vina ca nu am strunit catelul. Nu conteaza ca ea l-a provocat. So, ce fac ? Cum scap de ea ? Unde ma adresez ? E anormal sa ma ameninte zi de zi si pe mine si catelul , si sa il provoace doar doar musca si ea e victima,
Deci, ce fac ?
Multumesc !!
Poti sa ii spui doamnei sa nu se mai apropie de tine.
Cand vezi ca se apropie de tine, spune-i asa:
- "Alo, doamna, te rog... ia distanta regulamentara"
- "5 metri, te rog, 5 metri!"
Incearca si spune-ne daca merge.
Depinde si de tine cum te impui...

Imi pare rau ca Maidaneza plange si e trista ca i-ai schimbat programul de pipi si caca.

Alberto Kurtyan a scris:

Poti sa ii spui doamnei sa nu se mai apropie de tine.
Cand vezi ca se apropie de tine, spune-i asa:
- "Alo, doamna, te rog... ia distanta regulamentara"
- "5 metri, te rog, 5 metri!"
Incearca si spune-ne daca merge.
Depinde si de tine cum te impui...

Imi pare rau ca Maidaneza plange si e trista ca i-ai schimbat programul de pipi si caca.

Iam spus si stii ce a facut ...s-a asezat cu javra ei la 2 pasi de mine si a continuat sa o intarate si sa ma injure .
Vad ca raspunzi fara sa imi citesti rasp in intregime. E in regula , iti multumesc oricum pt timpul acordat.
Cat despre maidaneza... nu iti face griji! E fata cuminte , curata , ascultatoare , educata , ingrijita si nu se lasa ea asa cu una cu doua., chiar dc este educata sa iasa la program fix, o rezolvam noi si pe asta ! Scapam de bichon prin diverse metode si gata !
ContSters101252, utilizator
Puteti sa ii faceti plangere la politie pt amenintari, banuiesc ca aveti si martori.